You are here

Problem me php nuke

buizy's picture

kerkova te te gjitha temat e hapura por nuk gjeta ate qe kerkoja, prandaj po them krejt problemin qe me shfaqen ne faqe...Kam instaluar phphnuk 7.5 ne www.host.sk dh gjithcka shkon ne regul,Problemi eshte se kur regjistohet nje antar i ri nuk i dergohet e-mail per te komfiguruar llogarin e tij dhe te indetifikohet.pasi vizitori ploteson formulen e rregjistrimit paraqite ky kod Warning: mail() has been disabled for security reasons in /mnt/storage/users/a/l/b/albahiphop/html/modules/Your_Account/index.php on line 146e kerkova dhe e pash, thoshte ($adminmail) e nderova vura e-mailin tim dhe problemi vazhdon te jet akoma..Nuk mjafton vetem kjo por qe ne fillim kur e instalova ne krye te faqes me tergon:Warning: main() [function.main]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/lib/php/ipban.php) is not within the allowed path(s): (/mnt) in /mnt/storage/users/a/l/b/albahiphop/html/includes/my_header.php on line 15Warning: main(ipban.php) [function.main]: failed to open stream: Operation not permitted in /mnt/storage/users/a/l/b/albahiphop/html/includes/my_header.php on line 15Warning: main() [function.include]: Failed opening ´ipban.php´ for inclusion (include_path=´.:/usr/lib/php´) in /mnt/storage/users/a/l/b/albahiphop/html/includes/my_header.php on line 15[ Ky Mesazh është ndryshuar nga: buizy më 11-09-2005 16:09 ]