You are here

HACKING (loje apo dicka me shume)?

AlbLinux's picture

Cfare eshte hack!! Hack eshte nje terme i madhe i perdorur zakonisht neper Internet apo edhe revista e libra...

HACKER jane ata njerez te cilet futen ne kompijuter te tjereve shkaktojne probleme, apo edhe ne account e e mail adresa vetem e vetem per te perfituar dicka ku zakonisht ata e kan te paguar prej PADRONIT rralle ata futen vete!! Per dallim prej Crakerver ata vetem i vjedhin te dhenat ndersa Crakeret i demtojne ato! Te jesh hacker nuk eshte e lehte, sot ka mjafte HACKER ne bote!! HACKER me se shumti ka ne moshen adoleshente jane djemte te cilet provojne te tregojne aftesite e tyre Kompijuterike! Sot egzistojn edhe literatura per HACK nga ke materiale sa te duash ku mund te mbeshtetesh. HACKER te rinje egzistojne edhe ne KOSOVE edhe ate shume por prej atyre nuk mund te pesosh pothuajse asgje!! Hackeret jane prej moshes 16-20 aty diku sillet mosha e HACKEREVE te cilet demtojne sistemet kompijuterik apo se paku tentojne ti demtojne ato. Sot te jesh HACKER eshte ber sikur te jesh duke luajtur nje loje virtuale sepse egzistojne shume!! Por tegjithe ata qe kane kaluar nga kjo rruge e dijne se sa veshtire eshte te behesh HACKER i persosur, sa per start e lexon nje manul qe i kap perafersisht 222 faqe me shembuj pastaj programet duhet gjetur, provat, dhe a thua don te kesh sukses? prej 50% te atyre qe provojne ose se paku kane provuar te behen HACKER vetem nje 15% ka arritur sukses, pra vlersoni vete sa pune duhet per te patut sukses!! Nese dikush mendon se HACK eshte vetem loje ateher GABON! sepse nese gjat HACKIMIT ke gabuar ne nje vend ke lene zbrazetire per shiqimin e IP adreses tende atehere vetem pritni CYBER POLICY te dera apo edhe INTERPOLIN! Mos provoni se nese 1 here e pesoni atehere.... Don't play this game if you don't know rules!!! kaq per sonte!