You are here

Postnuke ne shqip

albaciel's picture

Miredita,

Une kam krijuar disa site internet me nje CMS (Content Management System) te prejardhur nga Php-Nuke qe quhet Postnuke (http://www.postnuke.com). Keto site i kam krijuar ne frengjisht e anglisht per arsye profesionale.

Do te kisha deshire qe kete system te shkelqyer (pa ulur meritat e PHP-Nuke) ta vija ne dispozicion te internauteve shqiptare, duke e perkthyer e pershtatur ne gjuhen tone, bashke me disa module shume interesante. Por me pare, do te doja te dija nese nje perkthim i tille egziston (une nuk e kam gjetur) dhe nese dikush tjeter do te ishte i interesuar nga nje projekt i tille ?

Ju falenderoj paraprakisht per pergjigjet tuaja !

Administratori's picture

Pershendetje albaciel,

perkthimi ne shqip per Post-Nuke ekziston dhe perdoret nga albasoul.com. Sikurse mund te shohesh nga source e faqes se tyre:

<meta NAME="AUTHOR" CONTENT="Shpirti i Shqiptarit">
<meta NAME="COPYRIGHT" CONTENT="Copyright (c) 2001 by Shpirti i Shqiptarit">
<meta NAME="revisit-after" content="1 days">
<meta NAME="distribution" content="Global">
<meta NAME="GENERATOR" CONTENT="Post-Nuke 0.7.0 - http://postnuke.com"&gt;

Por nga ana tjeter ata nuk e kane leshuar file e perkthyer as ne sitin e tyre dhe as tek siti i Post-Nuke. Prandaj, n.q.s. webmasteri i albasoul nuk deshiron t´a beje prone te komunitetit, lidhu me webmasterin e Postnuke.org dhe dergoi versionin tend te perkthimit ne shqip.

TheGenius's picture

Shif edhe un kam bere nji faqe me post nuke .
Faqja eshte www.albadownload.com dhe e kam gjet edhe perkethimin shqip.
Mirpo nuk po mundem ta perkethej sepse nuk e di si shkon perkethimi.
Te njejtim perkethim e kam postu edhe ke faqja.

Nese dikush e ka perkethyer do ti jesha mirenjohes te me kalzonte edhe mua.

Un e kam perkethyer pak prej ke blocks mirpo jo gjith Post Nuken. :-(